Στο κάλεσμα της Εικονικής Μαθητικής Επιχείρησης “Trash2Treasure ” που συμμετέχει στο πρόγραμμα Junior Achievement Greece στα πλαίσια του Ομίλου Επιχειρηματικότητας για ανακύκλωση και προσφορά ανακυκλώσιμων υλικών,  μεταξύ άλλων ανταποκρίθηκε και το ΕΝΕΕΓΥΛ Χαλκίδας (Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο και Λύκειο Χαλκίδας) με παρουσία 20 μαθητών του Γυμνασίου και της Α Λυκείου και 3 συνοδών καθηγητών. Οι μαθητές και μαθήτριες του Ομίλου παρουσίασαν τη δράση μας  στους προσκεκλημένους μας και μετά ακολούθησαν ομαδικές, βιωματικές και διαδραστικές δραστηριότητες . Τα παιδιά ενημερώθηκαν, συνεργάστηκαν, ενίσχυσαν την οικολογική τους συνείδηση και δημιούργησαν χειροτεχνίες με βάση ανακυκλώσιμα υλικά. Το χαρήκαμε όλοι πολύ και ιδιαιτέρως τα παιδιά!